Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Pleťové krémy

Jak vybrat pleťový krém?

Jak správně vybrat krém? Na trhu je v dnešní době spoustu značek ať už v drogeriích nebo v lékárnách. Široká škála nabízí spoustu alternativ, ale také horší orientaci v produktech. Obecně lze říci, že pleťové krémy můžeme rozdělit do kategorií podle typu pleti. Každý člověk má jinou strukturu pleti a doporučujeme využít kvalitního dermoporadenství v některých z lékáren nebo v dermocentrech.
 
Zde se dozvíte, jakou pleť máte (mastná, citlivá, suchá apod.). Na různé typy pleti jsou vhodné jiné přípravky. Mastná pleť má větší sklon k vytváření pupínků a rozšířeným pórům. Doporučujeme zmatňující krémy, které obsahují uklidňující složky jako zelený čaj, který působí i antibakteriálně. Vhodnou péčí představují i transparentní pudry. Naopak suchá pleť potřebuje více hydratovat. Suchá pleť má větší sklon k vráskám a atopii. Doporučujeme používat krémy, které jsou k tomu určené jako například řada Sensibio od Biodermy a krémy, které obsahují neparfémované složky. V dnešní době dámy, ale i pány trápí spoustu problémů typu akné, pigmentové skvrny a další nedokonalosti. Základem všech typů pleti, aby byla krásné pleti je čištění a správné nanášení krému, které by mělo pokrývat i dekolt. Je vědecky dokázáno, že pokud je pleť dobře vyčištěná a hydratovaná, snáze dýchá a lépe vstřebává kyslík.
 
V případě, že máte problematickou pleť, tak se podívejte na produkty v kategorii určené pro tento typ pleti.
 
 

Typy pleťových krémů:

Jednoduše si můžeme rozdělit krémy na denní, noční a tzv. univerzální, které se dají použít na den i noc. Lepší je však péči rozdělit do 2 typů na den i noc zvlášť. Dále je možné rozdělení podle konzistence na krémy, balzámy, báze, mléka, gely, fluidy apod.
Rozdělení podle typu pleti je následující:
 
Smíšená pleť: Smíšená pleť jak již název napovídá kombinuje 2 různé typy pleti – normální až suché a mastné. Problematická je část nosu, čela a brady – tzv. T-zóna. Používejte pravidelně hydratační krémy. Suchá pleť je naopak napjatá a trpí nedostatkem hydratace. Na pleti se mohou objevovat drobné šupinky. Občas mívá i sklon ke svědění. Doporučujeme krémy, které hluboce hydratují a mohou obsahovat také přírodní oleje.
Citlivá pleť má oslabenou vlastní ochrannou bariéru a citlivě reaguje na vnější vlivy. Zde doporučujeme opravdu pečlivý výběr a ne každý krém Vám může sedět, proto vyzkoušejte více krémů, které nevyvolají žádnou alergickou reakci. Dobré je se poradit buď v lékárně nebo u dermatologa.
 
Zralá pleť potřebuje již větší pozornost a zde se vyplatí si připlatit za daný krém. Obvykle obsahuje kyselinu hyaluronovou, která pomáhá vyživovat a odstraňovat hlubší vrásky. Značka Vichy má i speciální péči pro ženy po období klimakteria – řada Neovadiol. Krémy pro zralou pleť mívají označení anti-aging
 
 

Jaká značka je pro mou pleť vhodná?

V první řadě záleží, jaký typ pleti máte a jaké problémy Vás trápí. Výbornou značkou na suchou pleť je Bioderma řady Atoderm.
 
Značku Eucerin doporučujeme pro starší pleť a pleť se sklonem k atopii.
 
Značka La Roche představuje dermokosmetiku za rozumnou cenu. Její produkty jsou velmi oblíbené v péči o pleť u mladších klientů.
 
 

Jak správně používat pleťový krém?

Pleťový krém nanášíme minimálně 2x denně na vyčištěnou pleť. Nezapomínáme ani na dekolt, který je součástí péče o pleť. Pokud chcete mít krásnou a zdravou pleť, nešetřete na její péči.
 
 
 
Nákupního rádce dodal: lekarnaave.cz
 
Porovnat pleťové krémy